BANÁN: PODZIMNÍ HRÁTKY S OLOU

07.10.2017 11:40

BANÁN: PODZIMNÍ HRÁTKY S OLOU

Naše opička nám pomáhá hledat odpovědi skryté v podzimní pavučině. Děti se dozvídají, jak pavoučci tkají sítě a mlsně vyhlížejí mušky, také odkud poletují stříbrná vlákna a kdo na nich rád cestuje. Máme tu BABÍ LÉTO a s ním spojené také objevování světa pavoučků. Příroda je pestrá a začíná nám odkrývat své podzimní krásy. Někteří ptáčci odlétají do teplých krajů, cítí, že se blíží chladnější počasí, které už ani BABÍ LÉTO nezachrání. Společně s naší OPIČKOU jim zamáváme na šťastnou cestu. Podzim nám kouzlí pohádkové barvy a vítr zavládne mocnou silou, proto vytáhneme draky a pouštíme je do oblak.

OPIČKA objevuje dary podzimu a je velmi mlsná, pomáháme OPIČCE rozeznávat zeleninu a ovoce a další plody a dary podzimu - dokážeme je pojmenovat, charakterizovat, rozeznávat, třídit. Poznáváme jejich chuť (rozvoj smyslového vnímání).

16. 10. je Světový den zdravé výživy - povídáme si o tom kolik zdraví se skrývá v podzimních plodech, povídáme si o tom, jak je podstatná zdravá výživa. Získáváme základní poznatky a návyky týkající se zdravého životního stylu, zdravé výživy.

• naučíme se poznávat, pojmenovávat a rozlišovat druhy ovoce (zaměříme se na jablíčko a hrušku), zeleniny (především si připomene brambory), budeme si povídat o plodech na stromech a třeba si na vycházce i některé nasbíráme (kaštany, žaludy). Naučíme se rozlišit, co je ovoce a zelenina.
  • naučíme se, jak je důležité pro naše zdraví konzumovat ovoce a zeleninu, kterou právě na podzim sklízíme
  • seznámíme se s charakteristickými znaky podzimu
  • procvičíme si základní škálu barev
  • rozvíjíme fantazii a představivost